
Lensme Contact Lens Contour
The eye is defined and its beauty is highlighted by a shining gray color.
| Brand | Lens Me |
| Category | Women |
| Material | HEMA Polymacon |
| Water Content | 38% |
| Base Curve |
8.60 mm |
| Diameter | 14.50 mm |
| Power Ranger | -0.50 to -18.00 / +1.00 to +6.00 |
| Contact Lens Replacement | Up to Six (6) Months |
| Pack Size |
|
| Contact Lens Purpose | Beauty |
| UVA/UVB Protection | Yes |
| Returnable Items | No |
| Contact Lens Type | Color Contact Lens |
| Manufactured Country | South Korea |
Â
The shade of the lenses may vary slightly from the picture shown on our site, due to differences in eye color and lighting.
الأصلي: $21.33
-65%$21.33
$7.47المزيد من الصور

Lensme Contact Lens Contour
The eye is defined and its beauty is highlighted by a shining gray color.
| Brand | Lens Me |
| Category | Women |
| Material | HEMA Polymacon |
| Water Content | 38% |
| Base Curve |
8.60 mm |
| Diameter | 14.50 mm |
| Power Ranger | -0.50 to -18.00 / +1.00 to +6.00 |
| Contact Lens Replacement | Up to Six (6) Months |
| Pack Size |
|
| Contact Lens Purpose | Beauty |
| UVA/UVB Protection | Yes |
| Returnable Items | No |
| Contact Lens Type | Color Contact Lens |
| Manufactured Country | South Korea |
Â
The shade of the lenses may vary slightly from the picture shown on our site, due to differences in eye color and lighting.
معلومات المنتج
معلومات المنتج
الشحن والإرجاع
الشحن والإرجاع
Description
The eye is defined and its beauty is highlighted by a shining gray color.
| Brand | Lens Me |
| Category | Women |
| Material | HEMA Polymacon |
| Water Content | 38% |
| Base Curve |
8.60 mm |
| Diameter | 14.50 mm |
| Power Ranger | -0.50 to -18.00 / +1.00 to +6.00 |
| Contact Lens Replacement | Up to Six (6) Months |
| Pack Size |
|
| Contact Lens Purpose | Beauty |
| UVA/UVB Protection | Yes |
| Returnable Items | No |
| Contact Lens Type | Color Contact Lens |
| Manufactured Country | South Korea |
Â
The shade of the lenses may vary slightly from the picture shown on our site, due to differences in eye color and lighting.






















