
Lensme Contact Lens Date
Guaranteed to give your eyes the natural sparkle they deserve, inspired by the rich brown color in dates.
| Brand | Lens Me |
| Category | Women |
| Material |  HEMA Polymacon |
| Water Content | 38% |
| Base Curve |
8.60 mm |
| Diameter | 14.50 mm |
| Power Ranger | -0.50 to -18.00 / +1.00 to +6.00 |
| Contact Lens Replacement | Up to Six (6) Months |
| Pack Size |
|
| Contact Lens Purpose | Beauty |
| UVA/UVB Protection | Yes |
| Returnable Items | No |
| Contact Lens Type | Color Contact Lens |
| Manufactured Country | South Korea |
Â
The shade of the lenses may vary slightly from the picture shown on our site, due to differences in eye color and lighting.
الأصلي: $21.33
-65%$21.33
$7.47المزيد من الصور

Lensme Contact Lens Date
Guaranteed to give your eyes the natural sparkle they deserve, inspired by the rich brown color in dates.
| Brand | Lens Me |
| Category | Women |
| Material |  HEMA Polymacon |
| Water Content | 38% |
| Base Curve |
8.60 mm |
| Diameter | 14.50 mm |
| Power Ranger | -0.50 to -18.00 / +1.00 to +6.00 |
| Contact Lens Replacement | Up to Six (6) Months |
| Pack Size |
|
| Contact Lens Purpose | Beauty |
| UVA/UVB Protection | Yes |
| Returnable Items | No |
| Contact Lens Type | Color Contact Lens |
| Manufactured Country | South Korea |
Â
The shade of the lenses may vary slightly from the picture shown on our site, due to differences in eye color and lighting.
معلومات المنتج
معلومات المنتج
الشحن والإرجاع
الشحن والإرجاع
Description
Guaranteed to give your eyes the natural sparkle they deserve, inspired by the rich brown color in dates.
| Brand | Lens Me |
| Category | Women |
| Material |  HEMA Polymacon |
| Water Content | 38% |
| Base Curve |
8.60 mm |
| Diameter | 14.50 mm |
| Power Ranger | -0.50 to -18.00 / +1.00 to +6.00 |
| Contact Lens Replacement | Up to Six (6) Months |
| Pack Size |
|
| Contact Lens Purpose | Beauty |
| UVA/UVB Protection | Yes |
| Returnable Items | No |
| Contact Lens Type | Color Contact Lens |
| Manufactured Country | South Korea |
Â
The shade of the lenses may vary slightly from the picture shown on our site, due to differences in eye color and lighting.






















